.:: Zawody modelarskie

Pierwsze Mistrzostwa Jaworzna modeli kartonowych i plastikowych o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna

10 - 12 września 2010 r.

 

Modelarnia Lotnicza "SieLata" wraz z Urzędem Miejskim w Jaworznie, Stowarzyszeniem Lotników Polski Południowej oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Jaworznie zorganizowała Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Jaworzna modeli kartonowych i plastikowych o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna.

Zawody odbyły się w dniach 10-12 września 2010 roku w pomieszczeniach udostępnionych przez Dyrekcję Zespołu Szkół Ponadgimnzajalnych nr 4 w Jaworznie, przy ulicy Armii Krajowej 5 (Osiedle Stałe).

Patronat honorowy nad zawodami objął Prezydent Miasta Jaworzna, natomiast miedialny Portal Informacyjny "www.imprezy.jaworzno.pl" oraz Oficyna Wydawnicza Kagero. Głównymi sponsorami byli: Oficyna Wydawnicza KAGERO, Urząd Miejski w Jaworznie oraz Fundacja "Energetyka na Recz Polski Południowej".

Duży wkład w sprawy organizacyjne wnieśli Harcerze z Czwartego Żółtego Szczepu Harcerskiego z Jaworzna. Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować za pomoc.

Jako dodatkowe atrakcje organizatorzy przygotowali: giełdę modelarską, prezentację Grup Rekonstrukcji Historycznej, pokaz motocykla Harley Davidson Night Rod oraz prezentację wozu bojowego Straży Pożarnej z Jaworzna. Niestety z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, zaplanowane pokazy lotów modeli RC, które przygotowali nasi członkowie, nie mogły się odbyć.

Liczba zgłoszonych modeli zarówno plastikowych, jak i kartonowych przerosła oczekiwania organizatorów. Z racji tego, iż zawody były organizowane po raz pierwszy na tak dużą skalę, nie obyło się bez małych problemów. Organizatorzy zapewniają, że zdobyte doświadczenie na pewno pomoże w organizacji kolejnych zawodów.

Mamy nadzieję, że już za rok spotkamy się na Drugich Mistrzostwach Jaworzna modeli kartonowych i plastikowych o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna.

Jeszcze raz pragniemy podziękować sponsorom i patronom za pomoc w organizacji, a także wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w naszych zawodach.

Menu podręczne

 

Wyniki zawodów

Sponsorzy zawodów

Media o zawodach

 

Główne wyróżnienia

Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna za najładniejszy model zawodów

Marcin Szebera

 

Puchar Stowarzyszenia Lotników Polski Południowej za najlepiej wykonany model samolotu polskiej konstrukcji

Piotr Krystkowski

 

Nagroda im. mjr pil. Karola Pniaka za najlepiej wykonany model samolotu, na którym latali, walczyli Polacy

Andrzej Latyński

 

Nagroda tematyczna: 70 rocznica Bitwy o Wielką Brytanie - za najlepiej wykonany model samolotu z okresu bitwy o Anglię

Michał Markiewicz

(c) Modelarnia Lotnicza "SieLata" 2010 | Projekt i wykonanie: rch